понеделник, 30. март 2020. Вести денес: 6
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Притвор за гевгеличанецот кој обљубил малолетно девојче

Притвор за гевгеличанецот кој обљубил малолетно девојче

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гевгелија поднесе кривична пријава против А.В.(23) од Гевгелија поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „силување“.

-Од страна на судијата на претходна постапка при Основен Суд Гевгелија одредена му е мерка притвор во траење од 30 дена и тој бил спроведен во Казнено-поправната установа – Затвор Гевгелија. Пријавениот, на  23.02.2020 околу 13.00 часот во Гевгелија со употреба на сила извршил обљуба врз малолетно девојче од Гевгелија, информираат од МВР.