понеделник, 25. октомври 2021. Вести денес: 131
home Хроника

Приложиле фалсификувани негативни ПЦР тестови, сега кривично ќе одговараат

Приложиле фалсификувани негативни ПЦР тестови, сега кривично ќе одговараат

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Ф.Б. (32) од с.Отља, општина Липково и Л.Ш.(30) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување исправа”.

Пријавените, на 01.09.2021 на граничен премин Табановце, при пасошка контрола, приложиле фалсификувани негативни ПЦР тестови.

Локални избори 2021