вторник, 31. јануари 2023. Вести денес: 78
home Хроника

Прилепчанка пронајдена мртва во вештачко езеро

Прилепчанка пронајдена мртва во вештачко езеро

На 22.08.2018 година околу 13:30 часот во водите на вештачкото езеро во село Борино, Крушевско, била пронајдена почината В.Ј. (35) од Прилеп.

Извршен бил увид на местото, а по наредба на Јавен обвинител нема да се врши обдукција на телото на починатата.