понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 165
home Хроника

Прилепчанка и скопјанец каснати од кучиња скитници

Прилепчанка и скопјанец каснати од кучиња скитници

На 02.01.2021 во 16.20 часот во Полициската станица Аеродром, М.Д.(28) од Прилеп пријавила дека на бул.„Србија“ била касната од куче скитник.

На 02.01.2021 во 18.00 часот во Полициската станица Ѓорче Петров, Д.Ѓ.(64) од Скопје пријавил дека на ул.„Шар Планина“ бил каснат од куче скитник.

Коронавирус