понеделник, 1. јуни 2020. Вести денес: 15
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Прилепчани фатени како крадат

Прилепчани фатени како крадат

На 28 март 2020 во 16.20 часот на ул.„К.Волнароски“ во Прилеп, полициски службеници од Полициска станица Прилеп ги лишиле од слобода С.Џ.(35) и Е.Џ.(34), и двајцата од Прилеп, кои биле затекнати по извршување на кривично дело „кражба“ и кај нив биле пронајдени метални предмети за кои постои сомнение дека потекнуваат од стореното од кривично дело.

По целосно документирање на случајот, против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус