среда, 28. октомври 2020. Вести денес: 125
home Хроника

Прилепчанец загина на патот Прилеп-Битола, излетал со „Томос“

Прилепчанец загина на патот Прилеп-Битола, излетал со „Томос“

На 21.09.2020 во 17.25 часот на регионалниот пат Прилеп-Битола мопед „томос” без регистарски ознаки, управуван од Д.Н.(66) од Прилеп, изгубил контрола и удрил во столб.

-Во незгодата, возачот починал на местото на настанот, а смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош Прилеп, информира МВР.

Увид извршила увидна екипа на Полициска станица Прилеп.

Коронавирус