сабота, 30. септември 2023. Вести денес: 52
home Хроника

Прилепчанец тешко се повредил при сечење дрва

Прилепчанец тешко се повредил при сечење дрва

На 22.11.2021 во СВР Битола било пријавено дека во близина на с.Маково, при сечење дрва, А.А.(43) од Прилеп се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во Клиничката болница во Битола за укажување лекарска помош.

Увид на местото извршила екипа на СВР Битола.