недела, 19. септември 2021. Вести денес: 86
home Хроника

Прилепчанец тешко повреден во сообраќајна несреќа

Прилепчанец тешко повреден во сообраќајна несреќа

На 25.04.2021 во 13.30 часот во Полициската станица Прилеп било пријавено дека на ул.„Трајко Николоски“ се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „фиат пунто“, со прилепски регистарски ознаки, управувано од М.П.(50) од Прилеп и мопед „апен А-6“, со прилепски регистарски ознаки, управуван од Б.В.(66) од Прилеп, инфоримира МВР.

Во незгодата мотоциклистот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Општата болница Прилеп.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од Полициската станица Прилеп.

Коронавирус