сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 121
home Хроника

Прилепчанец тешко повреден: Управувал мопед, па изгубил контрола и паднал на коловоз

Прилепчанец тешко повреден: Управувал мопед, па изгубил контрола и паднал на коловоз

На улицата „11-ти Октомври“во Прилеп, вчера околу 14.30 часот, А.С.(44) од Прилеп, управувајќи мопед, изгубил контрола и паднал на коловозот.

Од падот А.С. се здобил со тешки телесни повреди, по што бил пренесен во болницата во Прилеп, каде му била укажана лекарска помош.

Увид извршила екипа од Полициската станица Прилеп.

Коронавирус