недела, 4. декември 2022. Вести денес: 70
home Хроника

Прилепчанец тешко повреден, излетал од пат

Прилепчанец тешко повреден, излетал од пат

На 16.06.2021 во 17.00 часот на локалниот пат Прилеп – с.Ореовец, патничко возило „санг јонг кајрон“, со прилепски регистарски ознаки, управувано од М.Д.(32) од Прилеп, изгубило контрола и излетало од патот.

-По незгодата М.Д. бил пренесен во Градската болница Прилеп, каде му биле констатирани тешки телесни повреди, информира МВР.

Увид на местото на незгодата извршила екипа од Полициски станица Прилеп.

Коронавирус