сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 63
home Хроника

Прилепчанец приложил фалсификуван ПЦР тест

Прилепчанец приложил фалсификуван ПЦР тест

На 13.10.2021 на Граничен премин „Ќафасан“, А.А.(25) од Прилеп приложил фалсификуван ПЦР тест за Ковид-19.

По документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коронавирус