сабота, 16. октомври 2021. Вести денес: 61
home Хроника

Прилепчанец по претходна расправија, со пиштол пукал кон друго лице

Прилепчанец по претходна расправија, со пиштол пукал кон друго лице

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп поднесе кривична пријава против Д.Б.(18) од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,предизвикување општа опасност“.

„На 17.07.2019 на улица „Браќа Миладиновци“ во Прилеп, по претходна расправија, пријавениот со пиштол пукал кон Т.М, при што не му нанел повреди“ соопштува МВР.

Коронавирус