вторник, 31. јануари 2023. Вести денес: 59
home Хроника

Прилепчанец ограбен во Струга, во ранец носел 8.8 милиони денари

Прилепчанец ограбен во Струга, во ранец носел 8.8 милиони денари

На 27.08.2018 година во Струга во 14,20 часот Д.З.(26) од Прилеп пријавил дека на улицата „Битолски конгрес“ физички бил нападнат од страна на три непознати лица кои потоа го испрскале со спреј (солзавец) и му го земале ранецот во кој имало 8.800.000 денари.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.