петок, 29. јули 2022. Вести денес: 147
home Хроника

Прилепчанец ја нападнал и повредил поранешната сопруга

Прилепчанец ја нападнал и повредил поранешната сопруга

На 20.06.2022 во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп го лишиле од слобода С.А.(47) од Прилеп затоа што претходно со остар предмет ја нападнал и ѝ нанел повреди на неговата поранешна 43-годишна сопруга.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коронавирус