среда, 23. јуни 2021. Вести денес: 140
home Хроника

Прилепчанец истепал три лица, па беше уапсен

Прилепчанец истепал три лица, па беше уапсен

На 04.02.2021 во 01:10 часот во Прилеп од полициски службеници од Полициска станица Прилеп бил лишен од слобода Т.В.(34) од Прилеп, постапувајќи по претходна пријава од А.Б., Е.С. и Е.Д од Прилеп дека околу 00:30 часот биле физички нападнати од Т.В.

По документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

ЕУРО 2020

Македонија