недела, 5. јули 2020. Вести денес: 139
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Хроника

Прилепчанец и непознато лице направиле 12 кражби, нивниот плен е огромен

Прилепчанец и непознато лице направиле 12 кражби, нивниот плен е огромен

СВР Охрид поднесе кривична пријава против П.Т.(25) од Прилеп и друго непознато лице поради постоење основи на сомнение за сторени 12 кривични дела (шест тешки кражби, три тешки кражби во обид, две кражби и една кражба во обид.

Во периодот од 04.07.2018 до 15.08.2018 година пријавените влегле во повеќе станови во Охрид и одзеле разни предмети  со што се стекналe со противправна имотна корист од 686.410 денари.

Парламентарни избори 2020