вторник, 31. јануари 2023. Вести денес: 184
home Хроника

Прилепчанец го нападнал братот во двор на црква на Пресвета Богородица

Прилепчанец го нападнал братот во двор на црква на Пресвета Богородица

Вчера околу 17 часот во Полициска станица Прилеп, Н.С. (39) од Прилеп, пријавил дека истиот ден околу 16 часот во село Прилепец, прилепско во дворот на манастирот „Св. Никола“, С.К., физички го нападнал неговиот брат Т.С. од Прилеп, нанесувајќи му повреди во пределот на главата.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на настанот.