петок, 28. јануари 2022. Вести денес: 160
home Хроника

Прилепчанец физички нападнаат од три лица – сите завршиле зад решетки

Прилепчанец физички нападнаат од три лица – сите завршиле зад решетки

На 30.11.2021 во 14.25 часот на ул.„Тризла“ во Прилеп од полициски службеници од ОВР Прилеп лишени се од слобода А.С.(43), Н.Е.(33) и Д.М.(33), сите од Прилеп, бидејќи физички го нападнале А.К.(37) од Прилеп, додека извршувал работни задачи.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коронавирус