сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Прилепчанец бил агресивен и се заканувал кон вработен во Министерството за финансии

Прилепчанец бил агресивен и се заканувал кон вработен во Министерството за финансии

ОВР Прилеп поднесе кривична пријава против Ј.К.(58) од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „спречување службено лице при вршење службено дејствие“.

На 02.06.2022 во Прилеп, пријавениот се однесувал агресивно и се заканувал на вработен во подрачната единица на Министерството за финансии.

Коронавирус