понеделник, 26. октомври 2020. Вести денес: 118
home Хроника

Пријавени два физички напада викендов во Тиквешко

Пријавени два физички напада викендов во Тиквешко

Два физички напади се случиле викендов во Тиквешко, едниот нападнат бил вработен во болница, информираше денеска Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

Во Полициската станица Неготино вчера во 16:30 часот било пријавено дека на паркинг простор пред базен во Неготино, Г.Т.(24) бил физички нападнат од Б.К.(30). По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава, соопшти Додевски.

Во Полициската станица Кавадарци завчера во 21.30 часот било пријавено дека 24 годишник, вработен во болницата во Кавадарци, бил физички нападнат од Т.Ј.(24).

Напаѓачот бил лишен од слобода и по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коронавирус