петок, 15. октомври 2021. Вести денес: 199
home Хроника

Пријавен случај на сквернавење на гроб на кумановките градски гробишта

Пријавен случај на сквернавење на гроб на кумановките градски гробишта

Жена од Куманово во полицијата пријавила случај на сквернавење на градските гробишта, соопшти денеска кумановскиот СВР.

– Вчера во 12:09 часот С.П. од Куманово во СВР Куманово пријавила дека на градските гробишта во Куманово било извршено сквернавење на гроб, информираа од СВР Куманово.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус