четврток, 23. септември 2021. Вести денес: 116
home Хроника

Пријава за организаторот на музички концерт во Охрид- ова е причината

Пријава за организаторот на музички концерт во Охрид- ова е причината

На 30/31.07.2021 од 20 до 01 часот, при обезбедување на музички концерт на просторот на поранешниот Градски полигон за мали спортови во Охрид, од полициски службеници од СВР Охрид, констатираа дека организаторот на концертот, овозможил присуство на малолетни лица по 24 часот.

Поради тоа СВР Охрид, против одговорното и против правното лице, ќе поднесе соодветна пријава.

Коронавирус