вторник, 26. јануари 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Пријава до полицијата: „Јас и ќерка ми бевме нападнати од насилници“

Пријава до полицијата: „Јас и ќерка ми бевме нападнати од насилници“

На 24.05.2019 во 17:40 часот во Полициското одделение Камењане, И.Ј.(52) од с.Камењане пријавил дека истиот ден околу 17:30 часот тој и неговата ќерка биле физички нападнати од М.Ј.(50), Ф.Ј.(45) и нивниот син А.Ј.(28), сите од с.Камењане.

Лицата биле приведени во Полициското одделение Камењане.

По целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус