вторник, 7. јули 2020. Вести денес: 269
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Хроника

При претрес на затвореник во затворот „Идризово“ полицијата пронајде хероин

При претрес на затвореник во затворот „Идризово“ полицијата пронајде хероин

Секторот за внатрешни работи Скопје – Единица за недозволена трговија, ќе поднесе кривична пријава против С.М.(29) осуденик во Казнено-поправната установа Идризово, поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурзори“.

Како што денеска соопшти МВР, на 03.03.2019 полициски службеници од Казнено-поправната установа – Идризово извршиле преглед на С.М., при што кај него пронашле и одзеле хероин.

Парламентарни избори 2020