понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 97
home Хроника

При претрес на автомобил откриена марихуана, уапсени две лица

При претрес на автомобил откриена марихуана, уапсени две лица

На 06.12.2021 во Кичево, полициски службеници од ОВР Кичево ги лишиле од слобода Г.М.(32) од Кичево и Х.Б.(28) од с.Подвис.

При контрола на патничко возило „крајслер војаџер“, со скопски регистарски ознаки, во кое се превезувале, кај Г.М. била пронајдена и одземена марихуана.

Тие биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коронавирус