среда, 20. октомври 2021. Вести денес: 96
home Хроника

При претрес на амбуланта во Затвор Штип пронајдена прашкаста материја

При претрес на амбуланта во Затвор Штип пронајдена прашкаста материја

Вчера во 15.26 часот во СВР Штип, од Казнено поправната установа Затвор Штип било пријавено дека при претрес на просторија од медицинска амбуланта во кругот на установата било пронајдено едно најлонско пакување во кое имало прашкаста материја.

Од страна на полициски службеници од СВР Штип прашкастата материја била одземена за понатамошна постапка.

Се работи на расчистување на случајот.

Локални избори 2021