петок, 14. мај 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Превидено лице од Тетово кое извршил обљуба врз малолетно девојче

Превидено лице од Тетово кое извршил обљуба врз малолетно девојче

Тетовската полиција во изминатите 24 часа приведе едно лице по пријава за обљуба.

-Вчера 30 септември во СВР Тетово мајка пријавила дека пред околу шест месеци над нејзината малолетна ќерка била извршена обљуба од Б.Р. (25) од Тетово. Пријавениот е лишен од слобода и се преземаат мерки за целосно расчистување и документирање на случајот, соопштија од СВР Тетово.

Коронавирус