четврток, 1. јуни 2023. Вести денес: 52
Во живо

Мицкоски во општина Конче во рамките на активноста „Ова е Македонија за сите“

home Хроника

Превезувал повеќе патници од дозволеното, полицијата фати гостиварец

Превезувал повеќе патници од дозволеното, полицијата фати гостиварец

ОВР Гостивар поднесе кривична пријава против И.Д.(68) од Гостивар, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“.

На 11.03.2021, пријавениот превезувал патници со минибус „мерцедес“ и при контрола од страна на полициски службеници било констатирано дека не ги почитувал правилата за превоз на патници за време на пандемија, односно дека превезувал повеќе патници од дозволеното.