четврток, 28. октомври 2021. Вести денес: 89
home Хроника

Претреси во Синѓелиќ, пронајден пиштол и хероин – Едно лице е приведено

Претреси во Синѓелиќ, пронајден пиштол и хероин – Едно лице е приведено

На 15.09.2020 околу 06 часот во с.Синѓелиќ- скопско од страна на Единицата за недозволена трговија со дрога при СВР Скопје извршен е претрес во дом на С.А (32) и на уште неколку локации и при тоа пронајдено е огнено оружје „Застава“,со 9 куршуми, хероин и една дигитална вага.

Притоа приведен е С.А.. По документирање на случајот, ќе биде поднесена соодветна пријава

Локални избори 2021