вторник, 26. јануари 2021. Вести денес: 172
home Хроника

Претреси во Кондово и Скопје, приведени крадци

Претреси во Кондово и Скопје, приведени крадци

Полициски службеници од ЕВР -ОКР Ѓорче Петров, по претходно добиена судска наредба во врска со извршена тешка кражба, на 26.12.2020 извршија претреси кај Е.Б. (22) Скопје и С.С. (21) од с.Кондово и ги лишија од слобода. Претходно, на 19.11.2020 во полициска станица бил повикан А.А. (24) од с. Љубин.

По преземените мерки и активности, расчистена е тешка кражба извршена на 19.11.2020 во маркет во Ѓорче Петров, од каде биле одземени пари.

Против лицата ќе биде поднесена соодветна пријава до надлежното обвинителство.

Коронавирус