вторник, 4. октомври 2022. Вести денес: 163
home Хроника

Претрес во Струмица: Организирана приватна забава со 12 лица

Претрес во Струмица: Организирана приватна забава со 12 лица

По претходна пријава и издадена судска наредба, на 27.02.2021 во 01.00 часот, полициски службеници од СВР Струмица извршиле претрес во домот на А.Х.(55) од Струмица.

Притоа, било констатирано дека неговиот син Х.Х.(26) организирал приватна забава со уште 11 лица, со што постапил спротивно на член 206 од Кривичниот законик.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коронавирус