четврток, 9. јули 2020. Вести денес: 185
МЕГА БОМБА

Еве ја целата листа: Речиси цело семејство Заеви, министри, градоначалници и функционери на СДСМ добија кривични од Боки 13

Во живо

Мицкоски ја промовира програмата на ВМРО-ДПМНЕ во Аеродром

home Хроника

Претрес во Скопје поради фалсификувани дозволи за движење во полициски час

Претрес во Скопје поради фалсификувани дозволи за движење во полициски час

Припадници на скопската полиција во саботата вршат претрес на стан во скопската општина Аеродром, поради сомневања за организирано произведување повеќе фалсификувани документи и исправи, дознава НетПрес.

Според неофицијалните сознанија, станува збор за претрес по претходна судска наредба, на стан на улицата „Владимир Комаров“, во кој престојува 22-годишен битолчанец, а цел на полициските активности е пронаоѓање предмети за изработување на дозволи за движење во полициски час, фалсификувани документи за кредити и други предмети.

Според досегашните сознанија, осомничениот признал дека досега имал изработено и најмалку пет лажни дозволи за движење во полициски час со печат на неколку фирми, а осомничениот и е вработен во едната од нив.

Парламентарни избори 2020