среда, 28. јули 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Претрес во Гостивар, пронајдена дрога и приведени две лица

Претрес во Гостивар, пронајдена дрога и приведени две лица

Денеска(26.05.2021) во 00:20 часот во Гостивар, полициски службеници од Полициската станица Гостивар ги лишиле од слобода К.М.(31) и И.М.(32), двајцата од Гостивар.

При претрес во нивниот дом во Гостивар, извршен со судска наредба, полициски службеници пронашле и одзеле 17 пакувања со бела прашкаста материја.

Тие биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коронавирус