понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 90
home Хроника

Претрес во гевгелиско, приведен 55. годишник

Претрес во гевгелиско, приведен 55. годишник

На 25.11.2021 во во 15.30 часот во с.Богородица, гевгелиско, полициски службеници од ОВР Гевгелија го лишиле од слобода Д.М.(55) од с.Богородица. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана и стебла од растението канабис.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно докумнетирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коронавирус