вторник, 24. ноември 2020. Вести денес: 115
home Хроника

Претрес во Чегране, пронајдена дрога и приведени две лица

Претрес во Чегране, пронајдена дрога и приведени две лица

Денеска (22.10.2020) полициски службеници од СВР Тетово извршија претрес во дом и помошни простории кај А.Б. (32) од с. Чегране и притоа пронајдена е прашкаста материја, дигитална вага и нож.

Лишени од слобода се А.Б. и З.Б. и приведени во ПС Гостивар за натамошна постапка.

Коронавирус