понеделник, 25. мај 2020. Вести денес: 102
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Претепани двајца пред угостителски објект на ул.„Македонија“- едниот прегазен со автомобил на стапалото

Претепани двајца пред угостителски објект на ул.„Македонија“- едниот прегазен со автомобил на стапалото

Во Полициската станица Центар, Ѓ.Т.(45) од Скопје вчера во 1:00 часот пријавил дека на 16.02.2020 околу 21.30 часот пред угостителски објект на ул.„Македонија“ тој и А.Т. биле физички нападнати од две лица, кои потоа со патничко возило „опел астра“ го прегазиле во пределот на стапалото.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус