вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 70
home Хроника

Претепана 24- годишна девојка на Бит Пазар

Претепана 24- годишна девојка на Бит Пазар

Во СВР Скопје, вчера во 15.40 часот З.К.(24) од Скопје пријавила дека околу 15.00 часот на подрачје на Бит Пазар била физички нападната од Б.Д..

Сочинет бил записник за константиран прекршок по член 12 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.

Коронавирус