вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Најнов биланс: Во земјотресите во Турција и Сирија загинале повеќе од 3.000 луѓе, најмалку 15.500 повредени

home Хроника

Претепан скопјанец завршил на клиника, три лица уапсени – познати нивните идентитети

Претепан скопјанец завршил на клиника, три лица уапсени – познати нивните идентитети

Три лица од Скопје биле приведени, откако претходно претепале скопјанец кој со тешки телесни повреди завршил на Клиника.

Според пријавеното синоќа во 20.15 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Скупи“ С.Т.(43) од Скопје бил физички нападнат од неколку непознати лица. С.Т. се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“.

По преземени мерки од полициски службеници во Полициската станица Карпош биле приведени  А.К.(40), С.К.(40) и П.К.(22), сите од Скопје.

Се работи на целосно расчистување на случајот.