сабота, 28. март 2020. Вести денес: 32
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Претепан скопјанец по претходна расправија за сообраќај

Претепан скопјанец по претходна расправија за сообраќај

Вчера во 16:37 часот во СВР Скопје, Б.Ј. (48) од Скопје пријавил дека на булевар „АСНОМ“, по претходна расправија околу недоразбирање во сообраќајот, бил физички нападнат од И.С. (23) од Скопје.

Сочинет е записник за констатиран прекршок по член 12 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.