вторник, 26. јануари 2021. Вести денес: 92
home Хроника

Претепан маж од Скопје, со тешки повреди пренесен на Ургентен

Претепан маж од Скопје, со тешки повреди пренесен на Ургентен

На 05.04.2019 околу 05:10 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Кузман Јосифовски Питу“ бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Ц.Ѓ.(54) и З.Л.(55), двајцата од Скопје, од една страна и И.Т.(43) од Скопје, од другата страна.

И.Т. бил пренесен во Ургентен центар при комплексот клиники „Мајка Тереза“-Скопје.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје и се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Коронавирус