вторник, 21. јануари 2020. Вести денес: 140
home Хроника

Претепан лекар во тетовската болница, во тешка состојба пренесен во Клинички центар

Претепан лекар во тетовската болница, во тешка состојба пренесен во Клинички центар

Извори на весникот Лајм од Тетово велат дека лекар бил нападнат утрово во Клиничката болница.

Според изворите на весникот, тој бил пренесен во Клиничкиот центар во Скопје во тешка здравствена состојба.

Полицијата сè уште официјално не го потврдила случајот.