сабота, 28. март 2020. Вести денес: 95
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Претепан контролор на ЈСП на автобуска постојка во Центар

Претепан контролор на ЈСП на автобуска постојка во Центар

На 23.02.2020 во 12.00 часот во СВР Скопје, И.И.(37) од Скопје пријавил дека околу 11.25 часот на автобуска постојка на ул.„Димитрије Чуповски“, додека извршувал работни задачи како конторолор во ЈСП, по претходно недоразбирање, бил физички нападнат од В.П.(29) од Скопје.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информираат од МВР.