сабота, 25. септември 2021. Вести денес: 32
home Хроника

Претепан контролор на Градски паркинг

Претепан контролор на Градски паркинг

На 26.02.2020 во 15.20 часот во СВР Скопје, Н.И.(57) од с.Буковиќ,скопско пријавил дека околу 14.30 часот пред угостителски објект на бул.„“Гоце Делчев во Скопје додека извршувал работни задачи како контролор во ЈП Градски паркинг, поради недоразбирање за паркинг простор бил физички нападнат од Ф.П.(32) од Скопје.

Сочинет е записник за констатиран прекршок по чл. 12 од ЗППЈРМ.

Коронавирус