понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 175
home Хроника

Претепан и ограбен скопјанец- еве ги деталите

Претепан и ограбен скопјанец- еве ги деталите

Во Полициската станица Центар, вчера 18.45 часот во З.И.(61) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 18.00 часот на ул.„Лазар Личеновски“, бил физички нападнат од едно лице, кое му одзело чанта во која имало пари, мобилен телефон и лични документи.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Локални избори 2021