понеделник, 21. јуни 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Престрелка во Арачиново: Пукале кон нив, а тие возвратиле

Престрелка во Арачиново: Пукале кон нив, а тие возвратиле

А.А.(35) од село Арачиново, скопско, вчера околу 15,35 часот во СВР Скопје, пријавил дека додека седел во неговиот двор со Ф.А.(31) од село Арачиново, со патничко моторно возило „форд галакси“ со скопски регистарски ознаки поминале Ш.М.(36) и Ш.М., кои пукале кон А.А. и Ф.А., на што истите возвратиле.

Повредени лица нема, а оштетено било возилото „форд галакси“ сопственост на Ш.М. и патничко моторно возило „мерцедес“ со скопски регистарски ознаки сопственост на Ф.А..

Се работи на расчистување на случајот.

ЕУРО 2020

Македонија