сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Пресметка пред казино во Прилеп: Две лица избодени

Пресметка пред казино во Прилеп: Две лица избодени

Рано утрово околу 04,00 часот пред казино во Прилеп, по претходна расправија од страна на З.П.(54) од Прилеп со остар предмет прободени се К.Р.(25) во пределот на грбот и М.Р.(26) во пределот на стомакот.

Повредените се пренесени во Медицински Центар-Прилеп, а З.П. е приведен во Полициска станица Прилеп.

Коронавирус