сабота, 19. септември 2020. Вести денес: 97
home Хроника

Прекината потрагата по 16 годишното момче поради лоши временски услови – продолжува изутрина со специјалци на МВР

Прекината потрагата по 16 годишното момче поради лоши временски услови – продолжува изутрина со специјалци на МВР

Лошите временски услови ја прекинаа потрагата по 16 годишното момче, кое вчера по 18 часот исчезна во водите на Преспанското езеро. По 20 часа од пријавата, на лице место пристигна тим од 4 нуркачи од МВР, но ниту тие не успеаа во потрагата.

Според информациите, целата акција ќе продолжи во текот на утрешнито ден.

Информациите се дека едно од децата додека се капело на местото каде што стигнале со педалинката исчезнало.

Во полиција од страна на итната помош синоќа околу 18 часот и 18 минути било пријавено дека исчезнато е дете во водите на езерото на плажа во Претор.

Коронавирус