петок, 24. јуни 2022. Вести денес: 8
home Хроника

Прегазил малолетник во Скопје и избегал со автомобилот

Прегазил малолетник во Скопје и избегал со автомобилот

Тринаесет годишно момче се здобило со повреди откако вчера вечерта било удрено од автомобил во Скопје.

Несреќата се случила вo 20 часот на крстосница од бул.Никола Карев и ул. 362 кога автомобил   ,,Фолксваген голф“, сопственост на И.Т од Скопје, управувано од засега непознато машко лице, удрил во  Л.А (13) од Скопје.

-Возачот со возилото го  напуштил местото на настанот.По незгодата , Л.А.се упатил во неговиот дом, а потоа негов роднина го однел во Градска општа болница ,,Свети Наум Охридски“ каде му се констатирани повреди, а по укажаната лекарска помош е пуштен на домашно лекување. За сообраќајната незгода известен е Јавен обвинител, информираат од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус