недела, 24. октомври 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Прегазено шестгодишно дете во Сингелиќ

Прегазено шестгодишно дете во Сингелиќ

На 19.04.2019 година во 19 часот на улицата Алија Авдовиќ во Скопје, автомобил „Сеат Леон“ со скопски регистарски ознаки, управувано од И.А.(46) од село Сингелиќ, скопско, удрило во шестгодишно дете од село Сингелиќ.

Детето со тешки телесни повреди и со друго возило било пренесено во комплекс клиники „Мајка Тереза“ каде му била укажана лекарска помош. Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.

Локални избори 2021