вторник, 2. март 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Прегазено дете во Пробиштип – со пежо удрил во девојчето и побегнал

Прегазено дете во Пробиштип – со пежо удрил во девојчето и побегнал

На 13.02.2020 во 15.45 часот на ул.„Јаким Стојковски“ во Пробиштип, патничко возило „пежо“, со непознати регистарски ознаки, удрило во петгодишно девојче од Пробиштип, по што го напуштило местото.

Во незгодата со повреди се здобило детето и било пренесено во Здравствен дом – Пробиштип за укажување лекарска помош.

Увид на местото извршила екипа од Одделението за внатрешни работи Пробиштип.

Коронавирус